LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM


Archiwum:

Dzień Języków Obcych

W ramach 41 Szkolnego Festiwalu Kulturalnego odbyły się konkurencje związane z kulturą krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych, Rosją i Hiszpanią. Tych języków obcych uczymy się w naszej szkole. Tego dnia do wspólnej zabawy zaprosiliśmy młodzież z sąsiednich szkół gimnazjalnych. Na nasze zaproszenie odpowiedziały: Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego z Łazisk, Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II z Kluczkowic i Gimnazjum im. Jana Pawła II z Chodla.

Pierwszą konkurencją tego dnia był konkurs kulinarny, polegający na przygotowaniu deseru charakterystycznego dla Anglików, Amerykanów, Niemców, Rosjan lub Hiszpanów. W konkursie zwyciężyła Gabriela Lis z niezwykłym tortem w kształcie czerwonego angielskiego autobusu, tak typowego dla londyńskiego pejzażu. Pierwszą nagrodą wyróżniono także ogromny tort Eweliny Bojny z flagą amerykańską utworzoną z pysznego kremu. Na stole królowały babeczki, mufinki, ciasteczka.

Drugą konkurencją były zawody karaoke dla gości z gimnazjów. Młodzież , mimo tremy, wypadła znakomicie, pokazując nie tylko swoje umiejętności językowe, ale i wokalne oraz estradowe. W tej konkurencji wygrali przedstawiciele gimnazjum z Kluczkowic. Z kolei do zawodów w wyśpiewywaniu piosenek obcojęzycznych stanęli nasi uczniowie. Zwyciężyła Aleksandra Bartoś w piosence Michaela Jacksona , drugie miejsce zajęła Katarzyna Ochnio w piosence Caro Emerald - Night Like His, i Magdalena Barczyk, natomiast trzecie miejsce zajęła piosenka Natalii Piłat , Aleksandry Stefanek „We Will Rock You” grupy Queen, oraz Jagody Pernak. Wyróżnienie otrzymały Małgorzata Lenarciak i Marlena Kuryś.

Trzecią konkurencją tego dnia był konkurs na sobowtóra znanej postaci ze świata literatury, nauki lub kultury. Pierwszą nagrodę otrzymała Małgorzata Lenarciak za postać Marylin Monroe II miejsce wywalczyła Milena Chodoła w postaci Ałły Pugaczowej oraz Sara Pietroń, Kasia Szkutnicka i Pawł Skamrot w scence przedstawiającej sylwetkę Marleny Dietrich, trzecie miejsce zajęła scenka „sześć żon Henryka VIII”. W rolach żon pojawiły się na scenie : Weronika Kocon, Agata Feliks, Iza Woźniak, Ola Sekut, Sara Pietroń, Katarzyna Szkutnicka i Jagoda Pernak, a królem był Paweł Skamrot. Trzecie miejsce otrzymał również Paweł Śliwa za postać Izaaka Newtona oraz Jacek Wiącek za sobowtóra Slasha z grupy „Guns n’ Roses”. Wyróżnenie w tej konkurencji otrzymali: Mateusz Rąbel i Ewelina Pyć za scenkę o niemieckim pisarzu Gunterze Grassie oraz Aleksandra Rodzik za postać Marylin Monroe.

W ten sposób został rozstrzygnięty trzeci, ostatni dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego.

8 grudnia 2011