„TRADITIONS AROUND EUROPE WITHOUT BORDERS”.

Od 1 września 2010 roku do 31 sierpnia 2012 roku
nasza szkoła uczestniczy w projekcie Comenius

Celem programu Comenius, jednego z programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) jest wspieranie finansowe oraz merytoryczne m. in. partnerskiej współpracy europejskich placówek edukacyjnych (polegającej na realizacji wspólnego projektu).

W ramach tej współpracy:
  • młodzież i kadra nauczycielska rozwijać będzie swoją wiedzę o różnorodności kultur i języków europejskich;
  • młodzi ludzie będą mogli nabyć podstawowe umiejętności i kompetencje życiowe niezbędne dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Dzięki projektowi „TRADITIONS AROUND EUROPE WITHOUT BORDERS” przez dwa lata będziemy współpracować z 15 szkołami z 14 krajów:
  1. OZEL CAMLICA COSKUN ILKOGRETIM OKULU Turcja
  2. COLLEGE PRIVE NOTRE DAME Francja
  3. LYUBEN KARAVELOV SECONDARY SCHOOL Bułgaria
  4. HIGH SCHOOL AND 6TH FORM COLLEGE Wielka Brytania
  5. 4th HIGH SCHOOL OF AIGALEO Grecja /www.lythamhigh.lancs.sch.uk/
  6. THE DRIVE COMMUNITY PRIMARY SCHOOL Wielka Brytania
  7. “Genio” Pradine Mokykla Litwa
  8. Rocca al Mare Kool Estonia
  9. Liszt Ferenc Zeneiskola AMI Węgry /www.lisztzeneiskola.hu/
  10. Sc. Sec. di 1grado Ugo De Carolis Włochy
  11. The Professional Mealhadas School Portugalia
  12. SECONDARY SCHOOL LILA Hiszpania
  13. Colegiul Militar Liceal Stefan cel Mare Rumunia
  14. Städtische RealschuleBroich Niemcy /www.realschule-broich.de/
  15. OŠ ANTONA INGOLICA SPODNJA POLSKAVA Słowenia

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły odwiedzą osiem partnerskich szkół. Podczas tych spotkań odbędą się prezentacje kultur narodowych każdej ze szkół partnerskich – m.in. zaprezentowane zostaną dania kuchni narodowych, najważniejsze święta czy legendy narodowe.
Podczas każdego z wyjazdów uczestnicy poznają zabytki miasta i okolicy, w której znajduje się szkoła partnerska. W czasie pobytu będą mieszkać u uczniów z kraju goszczącego co będzie okazją do poznania innej kultury i tradycji.