SPOTKANIE W GYőR

9 października 2011 roku w Győr na Węgrzech rozpoczęło się piąte spotkanie nauczycieli i młodzieży z 15 krajów europejskich w ramach projektu „Traditions around Europe without borders”. Naszą szkołę reprezentują: nauczyciele: M. Ptasińska-Romanowska i K. Zalewska-Mikita oraz uczniowie – M. Łukasiewicz i M. Tracz. Ponieważ naszym gospodarzem jest szkoła muzyczna- tematem nadrzędnym spotkania jest muzyka. Muzyka narodowa to temat prezentacji, które przygotowali i przedstawili uczniowie ze wszystkich szkół. Nasi uczniowie nie tylko opowiedzieli o Fryderyku Chopinie i polskiej muzyce ludowej, ale przedstawili najnowsze trendy w muzyce – Maciek zaśpiewał i zatańczył rock’n rolla a Michał zaprezentował próbkę beatboxu. Ich występ wzbudził powszechny aplauz. Podczas trzech minionych dni mieliśmy okazję zobaczyć balet współczesny (do muzyki Edith Piaff), koncert muzyki Frańciszka Liszta (patrona szkoły goszczącej) oraz występy uczniów węgierskich (w chórze czy w orkiestrze). Przed nami jeszcze trzy dni spotkania w tym zwiedzanie stolicy Węgier, Budapesztu. Wszyscy uczestnicy spotkania są pod wrażeniem gościnności i życzliwości Węgrów. Chwile tu spędzone na zawsze pozostaną w naszej pamięci.