W MüELHEIM an der RUHR

W dniach 21 – 25 czerwca 2011 roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czwartym już spotkaniu grupy projektowej „Traditions around Europe without borders”. Byli to koordynator projektu – M. P. Romanowska i I. Sadura oraz P. Ptasiński i N. Jackowski. W spotkaniu brali udział przedstawiciele 14 szkół z 13 krajów. Tematem nadrzędnym spotkania było lato – i jakie tradycje łączą się z tą pora roku w każdym kraju. Oprócz codziennych roboczych spotkań projektowych m. in. poświęconych tradycjom letnim zwiedziliśmy Kolonię z jej wspaniałą katedrą, urocze miasteczko Kettwig, muzeum Designu w Essen czy wystawę „Magiczne momenty” w Oberhausen. Ważnym punktem podczas realizacji naszego projektu są wizyty w domach rodzin kraju organizującego spotkanie. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na kolację do rodziny niemieckiej – tej, u której przez niespełna tydzień mieszkali nasi uczniowie. Byliśmy zachwyceni gościnnością i otwartością Niemców, ich poczuciem humoru i życzliwością. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w miejscowości Györ na Węgrzech na początku października 2011 roku.